Mladi i humani

Autor: Romana Šutalo, 20. 9. 2015.

Dana 11. rujna u Gimnaziji “Fran Galović” obilježili smo Međunarodni dan prve pomoći. Kao Klub mladih Gradskog društva Crvenoga križa Koprivnica imali smo pokaznu vježbu (kako zaustaviti krvarenje iz nosa, kako reanimirati, kako sanirati ozljedu arkade i imobilizirati ruku) i dijelili letke vezane uz Crveni križ, Klub mladih, darivanje krvi i penkala u obliku injekcija. Letci sadrže brojne informacije o tome kako se uključiti u pojedine akcije i u Klub mladih koji je najmlađa podorganizacija Crvenoga križa. Starijima od 18 godina dijelili smo letke o dobrovoljnom darivanju krvi. Vrlo je važno, osobito za mlade ljude, da već od mladih dana sudjeluju u akcijama koje potiču solidarnost i razvijaju ljudske vrednote. Upravo zato je i Klub mladih započeo svoje djelovanje jer se baš tamo razvijamo u prave mlade solidarne, suosjećajne i ljubazne ljude.

Kao i u školi, Međunarodni dan prve pomoći obilježili smo i u Domu za starije i nemoćne osobe. Pokazna vježba privukla je mnogo zainteresiranih u gimnaziji i u Domu, a mi pozivamo sve vas da nam se pridružite i sudjelujete u raznim akcijama te budete primjer humanosti.

Adela Klen i Paula Gostović, 2. c