"Mala škola solidarnosti" u Zagrebu

Autor: Romana Šutalo, 19. 1. 2018.

Od 8. do 10. siječnja 2018. godine sudjelovala sam na projektu Mala škola solidarnosti u sklopu projekta „(Ne)budi mi (ne)prijatelj!'' koji provodi Udruga za podršku žrtvama i svjedocima u partnerstvu sa Srednjom školom Ludbreg. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Prisustvovalo je 30 učenica srednjih škola iz cijele Republike Hrvatske, odabranih na temelju poslanih motivacijskih pisama. Vrlo sam sretna što sam bila među izabranima. :)

Sam cilj Male škole solidarnosti je educiranje mladih ljudi o važnosti volontiranja, građanskog aktivizma, solidarnosti i tolerancije među ljudima te samo prepoznavanje diskriminacije u okolini i njezino moguće sprečavanje. O tome sam mogla saznati kroz mnoga predavanja spojena s edukativnim radionicama (koje nisu bile nimalo dosadne!) održanih od strane volonterka iz Udruge za podršku žrtvama i svjedocima kao i predstavnika drugih organizacija, npr.  upoznala sam prevoditeljicu arapskog i farsi jezika! Najvažniji je cilj ovog projekta, da nas ovo ohrabri i potakne na rješavanje izazova i problema koji se pojavljuju u našim svakodnevnim, ludim i gimnazijskim danima.

Hana Živko, 2.b