Govorite li francuski ili talijanski?

Autor: Romana Šutalo, 1. 3. 2018.

Petak, 23. veljače, bio je jako uzbudljiv dan za naše gimnazijalke. U Gimnaziji “Fran Galović” održalo se županijsko Natjecanje iz francuskog i talijanskog jezika, a naše gimnazijalke pokazale su zavidnu razinu znanja. Prvo mjesto iz francuskog osvojila je Vita Dvekar (3. e), drugo Nicole Cikač (4. e), a treće Dubravka Težak (3. e). Nijanse između triju mjesta bile su vrlo male, samo bod razlike između svakog mjesta, tako da je zamalo trebalo upotrijebiti fotofiniš da se vidi tko je bolji. Prvo mjesto iz talijanskog pripalo je Magdaleni Dedić (4. b).Mentorica je svim učenicama Martina Šifkorn-Labazan.

Vita je bila oduševljena kada je saznala da je osvojila prvo mjesto i kratko nam ispričala što za nju znači francuski:
“Francuski je moj najdraži jezik, jako mi se sviđa izgovor i za mene je to jezik ljubavi. Jako sam sretna i ponosna na sebe što sam osvojila prvo mjesto. Puno sam se spremala i trud se isplatio. Francuski volim više od ostalih jezika jer mi ga je lakše učiti, zanimljiviji je i melodiozniji. Želim studirati francuski u kombinaciji sa španjolskim ili nekim drugim jezikom. Jako mi je drago što sam kod upisa izabrala francuski jezik i vidim da nisam pogriješila.”
Curama želimo puno uspjeha i, naravno, čekamo poziv na državno natjecanje jer su rezultati iznimno dobri.
Bonne chance! In bocca al lupo! Sretno!

Martina Šifkorn Labazan, prof.

Priloženi dokumenti:
ZNTAL.xls (370.00 KB)