Marta Kunštić ponovno uspješna na međunarodnom natjecanju

Autor: Romana Šutalo, 23. 5. 2018.

U Lidu di Jesolu, gradiću nadomak Venecije, održano je od 12. do 14. svibnja finale 6. HIPPO međunarodnog natjecanja iz engleskoga jezika gdje je Hrvatsku u kategoriji B2 zastupala naša Marta Kunštić, učenica 1. d razreda i osvojila izvrsno 4. mjesto u izuzetno jakoj konkurenciji gdje su, da upotrijebimo sportski žargon, odlučivale doslovno stotinke. Italija, Turska, Filipini, Mongolija, Cipar, Pakistan, Srbija, Makedonija, Tadžikistan, Indija, Rusija, Južna Afrika samo su neke od tridesetak zemalja čiji su se predstavnici natjecali u 5 kategorija u vještinama pisanja, govorenja, slušanja i čitanja s razumijevanjem.
Prije samog natjecanja svaki je sudionik dobio zlatnu medalju, čime su organizatori željeli istaknuti da su već samim ulaskom u finale pobjednici, a svi će dobiti od sponzora Pearson LCCI International Qualifications i međunarodno priznati certifikat čime se potvrđuje njihova razina poznavanja engleskoga jezika.

Natjecanje je bila prilika da se sudionici i njihovi mentori upoznaju i razmijene iskustva, ne samo kroz natjecanje nego i u radionicama s izvornim govornicima i u neformalnom druženju.

Zadnji dan organiziran je fakultativni izlet u Veneciju. A ono što ostaje iza ovakvog natjecanja nisu rezultati nego bogato iskustvo, prijateljstva i spoznaja da nas je engleski jezik sve zajedno, uza sve naše individualne različitosti, povezao.

Marta,  učenica generacije, svestrana i skromna, jedina se može pohvaliti da joj je ovo drugo finale u dvije godine. No, nije imala vremena za slavlje jer je već drugi dan krenula dalje na državno natjecanje iz astronomije, gdje je osvojila drugo mjesto.

Jasna Kraljić-Cmrk, prof.