> O školi  > Projekti  > comenius

Bili smo u Grčkoj

Autor: Marina Njerš, 29. 4. 2013.

Drugi sastanak učenika i nastavnika sudionika međunarodnog comenius projekta "Save the past, live the present, imagine the future" održan je u Patrasu u Grčkoj. Učenici Mirna Puhar, Lucija Sović, Dominik Dedić i Ivan Generalić, te profesorice Marina Njerš, Martina Grgac, Marina Tomac - Rojčević i Mišela Lokotar iz Gimnazije "Fran Galović" Koprivnica proveli su tjedan dana u Grčkoj. Osim dokumentacijskih posjeta Atene, drevne Olimpije, Epidaurusa, Kourkouta i Nafplia sudjelovali su u brojnim aktivnostima koje su organizirali domaćini. Učenici su predstavili Dubrovnik, pjevali pjesmu grčkog učenika - kompozitora na vlastite stihove, plesali sirtaki, crtali cvijet kockavicu, te natjecali se u trčanju na najstarijem olimpijskom stadionu. Ivan Generalić pobijedio je u utrci učenika, a profesorice Marina Tomac - Rojčević, Mišela Lokotar i Marina Njerš osvojile su prvo, drugo i treće mjesto u utrci profesorica. Domaćini su uprizorili Antigonu u antičkom teatru u Epidaurusu. Učenici su bili smješteni u obiteljima te im je to omogućilo razvijanje socioloških osobina, učenje stranih jezika i razumijevanje navika i života drugih kultura. Nastavnici su sudjelovali na nastavnim satovima te izmijenili iskustva iz prakse. U projektu sudjeluje osam škola iz sedam europskih zemalja (Turska, Grčka, Bugarska, Rumunjska, Poljska, Latvija i Hrvatska), a cijeli projekt se provodi uz financijsku potporu EU, a pomoć daje Agencija za mobilnost i programe EU. Treći susret će se održati krajem svibnja u Poljskoj, a Gimnazija "Fran Galović" Koprivnica će biti domaćin početkom listopada ove godine.

foto galerija

Mediji o nama: