EMA KRESONJA PLASIRALA SE U EUROPSKO FINALE MEĐUNARODNOG NATJECANJA IZ ENGLESKOGA JEZIKA, HIPPO – ENGLISH WITHOUT BORDERS OLYMPIAD

Autor: Vjekoslav Robotić, 13. 5. 2024.

Prema pristiglim rezultatima državne razine međunarodnoga natjecanja iz engleskoga jezika Hippo – English without Borders Olympiad, Ema Kresonja, učenica 2.a razreda, plasirala se u Europsko finale natjecanja koje će se održati od 21.-23. svibnja u Jesolu, pokraj Venecije.

Ema se natjecala u kategoriji Hippo 4 za učenike 1. i 2. razreda koja odgovara razini B1 prema Zajedničkom europskom referentnom okviru za jezike. U toj se kategoriji natjecalo preko 9000 učenika iz 65 zemalja, a u polufinalni krug plasiralo se njih 850, od kojih 41 učenik iz Hrvatske. Nakon polufinalne razine pozivnicu za Europsko finale dobilo je 6 učenika iz Hrvatske, a među njima i naša Ema. Ove brojke pokazuju kolika je jaka konkurencija, u kojoj je doslovno pola boda razlike između najboljih. Nakon Europskih kvalifikacija utvrdit će se konačna lista od dvadesetak finalista koji u rujnu putuju na svjetsko finale u Assissi.

Ema je pokazala izuzetno poznavanje engleskoga jezika iz vještina čitanja s razumijevanjem i uporabe jezika najprije u izlučnom krugu gdje se s trećim najboljim rezultatom u Hrvatskoj plasirala u polufinalni krug, odnosno na državnu razinu, gdje je ponovno zauzela treću poziciju koja ju vodi u Europsko finale.

Hippo – međunarodna olimpijada provodi se već 12 godina i u tome je razdoblju izrasla u svjetsko natjecanje s preko sto tisuća sudionika u deset starosnih kategorija. Natjecanju svake godine pristupa sve veći broj učenika tako da su prije dvije godine uvedene i regionalne kvalifikacije za finale. Naša škola sudjeluje sedmu godinu zaredom, a Ema je četvrta naša učenica koja se može pohvaliti ovakvim sjajnim uspjehom. Mentorica učenici je profesorica Mirjana Zec-Kekez.

Čestitamo Emi na izvrsnom rezultatu i poželimo joj puno uspjeha u Italiji!

Jasna Kraljić-Cmrk

« Rujan 2024 »