Naši na državnom

Autor: Romana Šutalo, 29. 4. 2015.

Državno prvenstvo školskih športskih društava za srednje škole održano je u Poreču od 26. do 28. travnja, a kao i proteklih godina Gimnazija „Fran Galović“ bila je dobro zastupljena svojim ekipama: rukometašicama, košarkašicama i nogometašima.

Krenimo s rukometašicama, koje su usprkos svom uloženom trudu i radu, izgubile obje utakmice u skupini (prvu protiv Športske gimnazije Zagreb rezultatom 16 : 11, a drugu protiv Srednje škole Đakovo rezultatom 16:15) te zauzele peto mjesto u državi.

Sljedeći na redu bili su nogometaši. Prva utakmica naših nogometaša protiv Gimnazije Dubrovnik završila je bez pogodaka. Iako su naši dečki zatresli stativu nekoliko puta, sreća nije bila na našoj strani. Sljedeća utakmica, ona protiv Vinkovčana, donijela je još nesreće našim dečkima. Jedan mali trenutak nepažnje bio je dovoljan da Vinkovčani zabiju pogodak i zarade prolaz u polufinale, a nama je dodijeljeno peto mjesto. Treba napomenuti da se i u ovoj utakmici stativa tresla nekoliko puta, ali opet bez pogodaka za naše dečke.
Na kraju, dolazimo do naših košarkašica. Prvu utakmicu naše djevojke odigrale su protiv Klasične gimnazije iz Slavonskog Broda i nakon težih dviju četvrtina djevojke su uspjele napraviti prednost te na kraju pobijediti rezultatom 59 : 45. Sljedeća utakmica, ona protiv djevojka iz Zaprešića, bila je mačji kašalj za naše gimnazijalke koje su tom velikom pobjedom (67 : 44) osigurale prolaz u polufinale i odmjerile snage s IV. gimnazijom Marka Marulića iz Splita. Nakon žestoke i napete borbe te uz glasnu podršku s klupe i tribina djevojke su uspjele izboriti finale rezultatom 45 : 44. U finalu nas je dočekala dobro poznata Športska gimnazija iz Zagreba. Unatoč našoj ogromnoj hrabrosti i želji nismo uspjeli napraviti iznenađenje pa smo tako izgubili rezultatom 67 : 34. Valja napomenuti da je osvojeno drugo mjesto najbolji rezultat naših košarkašica na državnim prvenstvima u povijesti pa im na tome od srca čestitamo.

Filip Cvek, 4.f

« Svibanj 2024 »