Gimnazija "Fran Galović"

> Naslovnica

Na Danu sporta 4. f najuspješniji

Autor: Romana Šutalo, 1. 5. 2015.

U četvrtak, 30. travnja, održan je Dan sporta u koprivničkoj Gimnaziji. Učenice i učenici natjecali su se u finalnim utakmicama međurazrednih prvenstava u badmintonu, odbojci i malom nogometu.

U badmintonu u ženskoj konkurenciji poredak je bio ovakav:
1. mjesto: Lucija Frančić
2. mjesto: Petra Bojanić
3. mjesto: Petra Lozo.
Zanimljivo je da su sve tri učenice iz 1.b razreda.
U badmintonu je u muškoj konkurenciji bio ovakav poredak:
1. mjesto: Adriano Slatina, 4. c
2. mjesto: Jan Barić, 1. b
3. mjesto: Marko Borojević, 4. f.

U ženskoj odbojci učenice iz kombiniranog razreda 3. cf svladale su ekipu iz 3. g razultatom 2 : 0. U muškoj odbojci sportaši iz 4. f s lakoćom su savladali matematičare iz 4. d rezultatom 2 : 0.
Najviše napetosti bilo je u nogometu. Susrele su se ekipe sportaša iz 1. f i 4. f. Nakon izjednačenog prvog poluvremena s rezultatom 2 : 2, u drugom poluvremenu ipak je prevladalo iskustvo maturanata iz 4. f pa je utakmica završila njihovom pobjedom 5 : 2. To svakako nije slučajnost jer je upravo iz tog razreda ove godine čak deset učenika sudjelovalo na Državnom prvenstvu školskog sportskog saveza iz četiriju sportova. Danom sporta završila su sva školska sportska natjecanja za ovu školsku godinu. Naši uspješni maturanti-sportaši odlaze na studij, a mi čekamo nove mlade sportske nade na upisima u prve razrede. Sretno svima!