Bonton u svakodnevnoj komunikaciji s osobama s invaliditetom

Autor: Nina Tadić, 13. 5. 2015.

Udruga osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ Grada Koprivnice posjetila nas je 12. svibnja i u prostoru multimedije prikazala učenicima drugih razreda kako se treba ponašati i kako komunicirati s osobama s invaliditetom. U jednom školskom satu učenicima je ukratko prikazan život osobe s invaliditetom. Najveća su im pomoć, kažu, volonteri koji s njima rade i pomažu im u svakodnevnim životnim izazovima. Udruge su im uz obitelji glavni pokretači, one im pomažu da nikad ni u čemu ne posustanu. Udruge organiziraju razna događanja kao što su izleti, igre, modne revije. Takva ih događanja posebno razvesele. Gospođa Marija Mraz, predsjednica Udruge, poziva sve učenike koji žele volontirati da im se pridruže jer, kaže, nema veće sreće od toga kada pomogneš bližnjemu. Susret su organizirale profesorice Jasna Kraljić-Cmrk i Lidija Novosel.

Više o Udruzi na poveznici http://www.udruga-bolje-sutra.hr/

Ivan Sršić, 2. c

« Svibanj 2024 »