Grad neće postati bolji sam od sebe

Autor: Romana Šutalo, 2. 3. 2016.

U četvrtak, 25. veljače, održano je uvodno predavanje ''1postozagrad'' u sklopu projekta Grad na drugi pogled. Predavanje je održao publicist i urbani aktivist Saša Šimpraga koji je ujedno i voditelj Radionica urbanog aktivizma koje se provode u školi. Osim za formiranu grupu učenika zainteresiranih za aktivno sudjelovanje u projektu, predavanje je bilo otvoreno za sve zainteresirane učenike.  Dana 1. ožujka uslijedila je istraživačka šetnja Koprivnicom kako bi učenici iz prve ruke stekli uvid o mjestima u gradu na kojima bi se moglo intervenirati i poboljšati izgled grada, ali i sam boravak u njemu. Učenici su predložili  nekoliko rješenja za uočene probleme: potreba uređenja šetnice uz potok Koprivnicu, obnova zapuštene fontane pored glavnog željezničkog kolodvora, postavljenje klupa na Bašći i glavnoj stazi prema ulazu u OŠ "A.N.Gostovinski", uređenje zapuštenog prostora u Opatičkoj ulici… Uočenih nedostataka i nepravilnosti bilo je mnogo, a u narednim radionicama učenici i njihovi mentori odabrat će inicijative s najvećim potencijalom te ih dalje razvijati.

Nikolina Mesić, 3. c