Program Pestalozzi - važnost iskustvenog i suradničkog učenja

Autor: Romana Šutalo, 16. 1. 2017.

U ponedjeljak, 9. siječnja, u Gimnaziji «Fran Galović» održan je cjelodnevni interdisciplinarni stručni skup za učitelje, nastavnike i stručne suradnike osnovnih i srednjih škola pod nazivom «Program Pestalozzi – Vrednovanje transverzalnih znanja, vještina i stavova». Program Pestalozzi  program je Vijeća Europe čija su načela stručnog usavršavanja multinacionalnost, interdisciplinarnost, međukulturnost, iskustveno te suradničko učenje, okuplja sudionike iz svih Europskih zemalja, a skupovi se održavaju širom Europe. Voditelji stručnog skupa – Renata Ozorlić Dominić, viša savjetnica za međunarodne programe u AZOO, te sudionici Modula A i B «Program Pestalozzi – Vrednovanje transverzalnih znanja, vještina i stavova» održani prošle godine u Strasbourgu odnosno na Malti, pedagog i vjeroučitelj u Gimnaziji «AG Matoš» u Zaboku, Ivan Miškulin i nastavnica engleskog jezika u Gimnaziji «Fran Galović» i voditeljica Županijskog stručnog vijeća za Građanski odgoj Jasna Kraljić-Cmrk održali su radionice «Naš ured dobre prakse – uloga škole u izgradnji demokratskog društva», «Škola iz snova – demokratska kultura škole i podizanje svijesti o potrebama učenika» i «Ocjenjivanje kao GPS – vrednovanje za učenje» gdje su sudionici iz prve ruke mogli iskusiti način rada u ovakvom programu. Osim u Koprivnici, stručni skupovi s istom temom održani su u Zaboku i u Zagrebu.

Jasna Kraljić-Cmrk, prof.