Naši učenici na otvorenju učionice budućnosti

Autor: Romana Šutalo, 27. 9. 2013.

Nakon što su nas prijatelji (zboraši) iz zagrebačke Devete gimnazije posjetili za naš Dan škole (30. 4. 2013.) te ga uveličali pjesmom, došao je red da i mi posjetimo njih u njihovoj školi. Naime, povod odlasku bio je otvorenje učionice budućnosti, a dobili smo čast i priliku uveličati svojem pjesmom upravo taj svečani trenutak 18. 9. 2013. Osim "radnog" dijela taj dan bio je ispunjen i ostalim zanimljivim sadržajima za koje su se pobrinuli naši domaćini. Po dolasku u Zagreb nekoliko profesora dočekalo nas je kod KD Vatroslava Lisinskog te smo krenuli u turistički obilazak grada Zagreba. Obišli smo MIROGOJ, PARK RIBNJAK, GORNJI GRAD, GRIČ, KATEDRALU, CENTAR GRADA, a nakon razgleda učenici su dobili i slobodno vrijeme. Glavni događaj u njihovoj školi - otvorenje učionice budućnosti - počeo je u 18.00 sati te smo se nakon upjevavanja i kratke probe predstavili svima prisutnima s dvije pjesme: "Naranča" i "Libar". Poslije službenog nastupa zajedno sa zborom domaćina priredili smo mali koncert u hodniku škole za sve učenike i profesore koji su se našli tamo pa se pjesma orila kroz cijelu školu, a repertoar je bio raznolik. Nakon izvrsno odrađenog nastupa uslijedio je onaj "teži" dio -DRUŽENJE. Naši prijatelji pripremili su nam pravu zabavu u Movie pubu uz večeru i karaoke na kojima su sudjelovali i profesori te smo doista svi uživali u druženju pjevanju i plesu. Iako smo se vratili u jutarnjim satima, svi su bili zadovoljni, sretni i puni planova za nova druženja i nastupe. U Zagreb je išlo ukupno 26 učenika Gimnazije “Fran Galović” uz pratnju profesorica Darije Kivač i Marine Njerš. Svečanom trenutku prisustvovao je i ravnatelj mr.sc. Vjekoslav Robotić koji nas je cijelo vrijeme bodrio, a ujedno i snimo naš nastup.

Darija Kivač, prof.