Suradnja zborova Gimnazije „Fran Galović“ i zagrebačke IX. gimnazije

Autor: Romana Šutalo, 23. 9. 2014.

U petak, 19. 9. 2014. u Zagrebu je održan četvrti susret i suradnja zborova  koja je započela na inicijativu profesorica glazbene umjetnosti Kristine Orač (IX. gimnazija) i Darije Kivač (Gimnazija  „Fran Galović“). Naši domaćini iz IX.  gimnazije priredili su nam pregršt aktivnosti koje su obilježile još jedno druženje i samim time prekrasno sjećanje na divan dan.

Naša avantura započela je polaskom ispred škole u 7.00 i već u 9.00 po dolasku imali smo razgled Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu pod stručnim vodstvom  gospođe Elizabete, koja nas je upoznala sa poviješću i razvojem kazališta i kazalištne umjetnosti u Hrvatskoj.

Razgled je započeo iz gledališta dolaskom na pozornicu, zatim smo obišli prostor za orkestar, a  tajnovitim hodnicima obišli i krojače, garderobe i prostor za probe baletnog ansambla. Tijekom obilaska imali smo čast prisustvovati dijelu probe baletnog ansambla što je ostavilo pozitivan dojam na učenike. Sam obilazak kazališta bio je jako zanimljiv te smo imali priliku vidjeti sve segmente koji su potrebni za funkcioniranje kazališta.

Naše druženje nastavilo se u parku Maksimir u kojem se obilježavala 200. obljetnica te je bilo pregršt aktivnosti u samom parku: koncerti na otvorenom, mimohod počasne straže i šetnja parova u starogradskim haljinama. Naši domaćini poveli su nas u razgled Zološkog vrta čime se naše druženje privelo kraju. Naravno, bilo je i slobodnog vremena za učenike te je doista to bio jedan ispunjen i zanimljiv dan. Suradnja se nastavlja dalje, a našim domaćinima zahvaljujemo na prekrasnom danu i druženju radujući se skorom susretu u Koprivnici u Gimnaziji „Fran Galović“.

Darija Kivač, prof.

« Svibanj 2024 »