Čitanjem do zvijezda 2

Autor: Nina Tadić, 6. 2. 2015.

Nakon Školskog natjecanja provedenog u prosincu prošle godine u našoj je školi  4. veljače provedeno Županijsko natjecanje iz kviza Čitanjem do zvijezda. Podsjećamo da je to natjecanje u znanju i kreativnosti za učenike osnovnih i srednjih škola koje organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara, a cilj mu je popularizirati čitanje. Na natjecanju je sudjelovalo 12 učenika. Kao i Školsko, Županijsko je natjecanje provedeno "on-line" ispunjavanjem ispita znanja. Uz romane  "Lovac u žitu" i "Bijela kao mlijeko, crvena kao krv", koji su se čitali za Školsko natjecanje, za ovu se razinu trebao pročitati još roman "Punoglavci". Kviz se sastojao od 60 pitanja vezanih za fabule triju romana i biografije autora. Rezultati Županijskoga natjecanja bili su dostupni odmah nakon ispita i s ponosom možemo reći da su izvrsni. Sedam učenika steklo je pravo natjecanja na državnoj razini. Najbolji rezultat postigle su učenice Simona Herceg (4. g) i Nikolina Pajski (3. f). Svima čestitke!

Učenici koji sudjeluju u kategoriji multimedijskih uradaka također su stekli pravo natjecanja na državnoj razini. Čestitke i njima!smiley

Cjelovite rezultate pogledajte u privitku.

Anka Simović, prof.

Priloženi dokumenti: