Županijska natjecanja iz francuskog i talijanskog jezika

Autor: Romana Šutalo, 3. 3. 2015.

Dana 2. ožujka 2015. godine Gimnazija „Fran Galović“ Koprivnica bila je domaćin u Županijskom natjecanju iz francuskog i talijanskog jezika za gimnazije. Sudionice natjecanja iz francuskoga jezika bile su učenice opće gimnazije Ivana Zakmardije Dijankovečkoga, Križevci pod mentorstvom profesorice Mateje Hanžić, i škole domaćina, učenice jezične Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica pod mentorstvom profesorice Martine Šifkorn Labazan. Konačan rezultat natjecanja pokazao je zavidan nivo znanja francuskog jezika svih sudionica te je finalan poredak županijskog natjecanja sljedeći: Vivien Virag, učenica 4. razreda Gimnazije „Fran Galović“, osvojila je 1. mjesto, Darja Damjanić i Tea Senjan, učenice 4. razreda Gimnazije „Fran Galović“ dijele 2. mjesto, Patricija Andrašić, učenica 3. razreda Gimnazije „Fran Galović“ na 3. je mjestu, a Klara Dolenec, učenica 3. razreda Gimnazije „Fran Galović“ na 4.Na državno natjecanje bit će pozvano ukupno 26 natjecatelja koji su na županijskom natjecanju polučili najbolje rezultate te se nadamo da će neke od spomenutih učenica biti pozvane.

Sudionici natjecanja iz talijanskog jezika bili su učenici Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac pod mentorstvom profesorice Kristine Košćuk i učenici naše škole pod mentorstvom profesorice Martine Šifkorn Labazan. Učenici su pokazali svoje znanje talijanskog jezika i osvojili sljedeća mjesta:

1. mjesto: Helena Hlevnjak, učenica 4. razreda Gimnazije „Fran Galović“

2. mjesto: Marija Halavuk, učenika 3. razreda Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica

3. mjesto: Petra Šarko, učenica 4. razreda Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica

4. mjesto: Katarina Sokač, učenica 4. razreda Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac

5. mjesto: Paula Kiš, učenica 4. razreda Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica

6. mjesto: Iva Radman, učenica 4. razreda Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac

7. mjesto: Leon Grgičin, učenik 4. razreda Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac

8. mjesto: Ruta Crnoja, učenica 3. razreda Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica/ Marta Jakupović, učenica 4. razreda Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac

Na državno natjecanje bit će pozvani najuspješniji učenici nakon što se objedine sve ljestvice poretka iz svih županija.

Irena Novak, prof.

« Svibanj 2024 »