Projekt 4. f

Autor: Romana Šutalo, 15. 3. 2015.

Riječ profesorice Marine Tomac-Rojčević

Projektna nastava 4. f razreda Gimnazije„Fran Galović“ u sklopu građanskog odgoja odvija se u suradnji s Dječjim vrtićem „Igra“.

Cilj je projekta da se maturanti opće gimnazije za sportaše upoznaju sa zanimanjem odgajatelj i s radom s djecom predškolske dobi jer će većina  njih upisati Kineziološki fakultet ili Višu trenersku školu. Prvi susret odvijao se u gimnazijskoj dvorani. Gimnazijalci su pripremili šareni poligon s preprekama za djecu u dobi od dvije godine. Svaki učenik je bio zadužen za brigu o jednom djetetu od dolaska u školu do kraja sata. Vrlo brzo stvorila se pozitivna interakcija i djeca su oduševljeno vježbala. Nakon toga su učenici Gimnazije otišli u posjet Dječjem vrtiću „Igra“. Obišli su sve grupe i imali čast prisustvovati proslavi prvog rođendana jednog od polaznika. Čitali su, crtali i igrali se s mališanima u njihovu prostoru. Bili su oduševljeni radom vrtića i uređenjem prostora i poželjeli opet biti mali. Zajednička suradnja na projektu nastavit će se do kraja školske godine, a sljedeće u planu jesu druženja kroz sport na otvorenom prostoru te pomoć pri pripremanju djece za Olimpijski festival dječjih vrtića grada Koprivnice.

Riječ ravnateljice dječjeg vrtića „Igra“ Gabrijele Golub, prof.

Izuzetno smo ponosni na suradnju s Gimnazijom „Fran Galović“ u Koprivnici i njihov interes za viziju i koncepciju našeg vrtića. Ovom suradnjom željeli smo prezentirati mladim ljudima zanimanja vezana za našu djelatnost, ohrabriti ih na njihovu putu odabira i školovanja te ih potaknuti da vjeruju u sebe i nikad ne odustaju od svojih ciljeva.

Posebno smo ponosni što je jedna mlada osoba nakon naših druženja odlučila upisati studij predškolskog odgoja. Čekamo Vas, mlada kolegice, u Igri .

Marina Tomac-Rojčević, prof.

« Svibanj 2024 »