Novinari pohvaljeni na LiDraNu

Autor: Romana Šutalo, 30. 3. 2015.

Državna hrvatska smotra  literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo za srednje škole ove školske godine održana je u Šibeniku u hotelu Solaris od 25. do 27. ožujka.

Nakon mnogo godina truda gimanzijskih novinara i mentorica profesorica Nine Tadić i Romane Šutalo naša škola ove školske godine ostvarila  je velik uspjeh sa svojim gimnazijskim  listom FRANzine  te pozvana na državnu smotru u novinarskom izrazu u kategoriji školskih listova.  Školu je  u ime uredništva (Marko Benjak, Nicole Cikač, Edita Jurenec, Mihael Kramarić, Marta Kunić,Tatjana Matić, Karla Medenjak, Nikolina Mesić, Nika Smolak, Ivan Sršić ) predstavljala učenica Vedrana Strmečki kao glavna urednica. Na državnom LiDraNu ni u jednoj kategoriji nema rangiranja, nego se poziva deset najboljih predstavnika u novinarskom, literarnom i dramskom stvaralaštvu pa time što smo došli na državnu razinu i što je FRANzine uvršten među deset najboljih školskih listova srednjih škola u Hrvatskoj, velik je uspjeh, posebno za marljive novinare koji rade cijelu godinu.

Na održanom okruglom stolu, koji su vodili članovi Povjerenstva za školske listove dr. sc. Srećko Listeš i profesorica  Anita Šojat, dobili smo pohvale i kritike, ali i stekli nova iskustava.

Sve u svemu, odlično smo se proveli, stekli nova poznanstva i uživali u suncu i plaži.

Nadamo se da ćemo biti još samo bolji i da se sljedeće godine opet vidimo na državnom LiDraNu!

Vedrana Strmečki,  2. c

« Svibanj 2024 »