> Matura
Državna matura - vijesti

VAŽNA OBAVIJEST

Autor: Krešimir Biršić, 14. 5. 2012.

NCVVO je potpisao sporazum o zajedničkom provođenju ispita dodatnih provjera za upise na

Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu,

Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i

Pravni fakultet (studij prava i socijalnoga rada)

Sveučilišta u Zagrebu koje polažu svi prijavljeni učenici na ove fakultete.

Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu,

Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i

Pravni fakultet (studij prava i socijalnoga rada)

Sveučilišta u Zagrebu koje polažu svi prijavljeni učenici na ove fakultete.

U uvjetima za upis na navedene fakultete propisano je da za upis mogu kandidirati samo oni kandidati koji, između ostalih uvjeta, polože i ispite dodatnih provjera koje su dužni i prijaviti, odnosno upotpuniti prijavu koju su obavili prijavljivanjem ovih studijskih programa u svojim izborima na stranici Postani-student.

Kandidati izvan redovnog sustava plaćaju naknadu za troškove polaganja  ispita dodatnih provjera, a za redovne učenike oni su besplatni. Plaćena naknada troškova za upis na Pravni fakultet i na Učiteljski fakultet uvjet je za pristupanje  ispitu dodatnih provjera, odnosno upotpunjenu prijavu, dok za upis na Medicinski fakultet postoje i drugi uvjeti (potvrda o zdravstvenoj sposobnosti).

S obzirom da ovakav način upotpunjavanja prijava za Pravni fakultet i Učiteljski fakultet ne može biti provedena (jer učenici ne plaćaju ispite) dužni smo provesti dodatno prijavljivanje učenika koji su ove fakultete prijavili te imaju namjeru pristupiti i ispitima dodatnih provjera.

UČENICI su dužni dodatno se prijaviti za pristupanje ispitima dodatnih provjere za Pravni fakultet i Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Za Medicinski fakultet ovo nije potrebno, jer se njihova prijava smatra upotpunjenom ako fakultetu u propisanome roku dostave potvrdu o zdravstvenoj sposobnosti.

Rok za prijavu za učenike :  23. svibnja 2012 – za Pravni fakultet

31. svibnja 202.  –  za Učiteljski fakultet

Ovo su ujedno rokovi kada završavaju prijave za upis na navedene fakultete, što znači da ih od tada mogu pomicati na listama prioriteta, ali oni koji ih nisu dodali više ih ne mogu dodavati.

Učenici koji ne žele pristupiti ispitu dodatnih provjera moraju iz sustava obrisati, jer nepristupanjem ispitu dodatnih provjera gube pravo sudjelovanja na rangiranju za upis na ove fakultete.

Učenici koji prijave ispite dodatnih provjera, a ne pristupe im, odlukom Centra morat će platiti troškove naknade za polaganje ispita u iznosu od 175,00 kuna.

ISPITNI KOORDINATOR: Krešimir Biršić

« Svibanj 2024 »